Skip to content

Social Network Badges

Netradične v utorok a stredu bude mať Varta Futsal liga na programe vsunuté 13. kolo. Jeho šlágrom bude bezpochyby žilinský derby. Domáci MŠK hostí Makroteam a všetko podstatné môžete sledovať aj prostredníctvom priameho prenosu TV ESO.

MŠK Žilina – ŠK Makroteam Žilina

Začiatok zápasu: 26.11.2019 o 19:00

Miesto: ŠH Rosinky, Žilina (kapacita: 300)

Druhé tohtosezónne derby o Žilinu má favorita v podobe MŠK. Zverenci Branislava Škorca vyhrali prvý vzájomný zápas jednoznačne 8:2, takže Makroteam má súperovi čo vracať, lenže „šošoni“ sú na tom momentálne lepšie. V tabuľke im patrí druhá priečka so ziskom šestnástich bodov za päť výhier, jednu remízu a jedinú prehru s lídrom z Lučenca. Skóre 45:16 hovorí o tretej najlepšej ofenzíve vo Varta Futsal lige a taktiež o úplne najlepšej defenzíve. Aj Mimel inkasoval o jeden gól viac. Opôr MŠK Žilina v tomto ročníku je niekoľko, v ofenzíve sa však darí hlavne mladému Matúšovi Ševčíkovi, ktorý zaznamenal už deväť gólov. MŠK Žilina môže ťažiť aj z toho, že v minulom kole mal voľno.

Makroteam v tejto sezóne zatiaľ nepodáva najpresvedčivejšie výkony a to aj proti slabším súperom. V poslednom kole prehral proti veľkému favoritovi z Lučenca 2:8, predtým ale v dvoch kolách čelil nováčikom. Poriadne sa natrápil v Nových Zámkoch, nad ktorými vyhral iba veľmi tesne 3:2 gólom Michala Škuleca zo záveru zápasu. Sedemkrát inkasoval v Prievidzi, avšak vtedy zabrala jedenásťgólová ofenzíva, ktorej kraľuje Andre Luiz De Lima Silva, zatiaľ dvanásťgólový najlepší strelec mužstva. Desať zásahov má na konte Jose Wellington Matias Torres. Tento žilinský tím patrí v tabuľke na tretie miesto so štyrmi výhrami a tromi prehrami. Skóre 47:41 vyjadruje druhú najlepšiu ofenzívu, no tretiu najhoršiu defenzívu, ktorú majú horšiu len nováčikovia z Nových Zámkov a Prievidze.