Skip to content

Social Network Badges


ZDROJ: FUTSALSLOVAKIA.SK

Tento rok sa Slovenskému futsalu podaril ďalší „husársky“ kúsok. Súperom slovenských futsalových reprezentantov, po minuloročnom Slovak Futsal Week, kde sa predstavili svetové tímy Talianska a Španielska, budú ďalšie toptímy prvej svetovej šestky – Rusko a Irán.

Prinášame niekoľko reakcií na Slovak Futsal Week od trénerov a hráčov.

 

Sergey Skorovich, hlavný tréner reprezentácie Ruska: „Národný futsalový tím Ruska s veľkým potešením prijal pozvanie našich priateľov zo Slovenska, aby sa zúčastnil priateľského medzinárodného turnaja. Vieme, aký populárny je futsal na Slovensku a na akej vysokej úrovni je organizácia súťaží a futsalových podujatí.

Čo sa týka nadchádzajúceho turnaja, očakávam veľmi zaujímavé a ostré zápasy. Slovensko je veľmi skúsený tím s kvalitnou futsalovou prípravou. Irán je po Majstrovstvách sveta z roku 2016 tretím národným tímom na svete. Bude to veľmi užitočný turnaj pre každého.

 

Mohammad Nazem, hlavný tréner Iránu: „Dovoľte mi povedať pár slov k turnaju na Slovensku. Prípravné zápasy s Ruskom hrávame pravidelne každý rok. Tentokrát sme sa s ruskou stranou dohodli na usporiadaní spoločného medzinárodného turnaja pozostávajúceho zo štyroch tímov, ktorý by sa konal každoročne. Keď sme však zistili, že tohtoročný usporiadateľ turnaja Kazachstan, nie je schopný z viacerých dôvodov tento turnaj zorganizovať, prijali sme pozvanie zo Slovenska. Taktiež sledujeme úspešné napredovanie a rozvoj slovenského futsalu a tešíme sa na prípravné zápasy s nimi, ako aj s Ruskom. Špeciálne pre náš omladený tím bude tento mini-turnaj veľmi prospešný. Naša domáca súťaž je momentálne v polovici a naši hráči sú po fyzickej stránke v správnej forme. Pred turnajom sme absolvovali tréningový kemp, ktorý mal za cieľ zlepšiť harmóniu v mužstve a napomôcť k dosiahnutiu optimálneho výkonu. Našim hlavným cieľom bude naberať skúsenosti pre mladých hráčov, ktoré môžu neskôr zúžitkovať na majstrovstvách sveta v

roku 2020, Majstrovstvá Ázie vo futsale.

 

Marián Berky, hlavný tréner Slovenska: „Sme veľmi radi, že aj tento rok Slovenský futsal usporiada pokračovanie úspešného minuloročného „pilotu“ Slovak Futsal Week. Tentokrát s účastníkmi, ktorí patria do top svetovej päťky, reprezentáciami Ruska a Iránu.

Pred týmto turnajom sme mali, spoločne s mojim tímom, možnosť vidieť na troch zrazoch väčšie portfólio hráčov, z ktorých sme najlepších vybrali práve na tento turnaj. Čo sa týka „Slovenského futsalového týždňa“, tak sa ukáže, ako sme na tom aj v ofenzíve. Rusko a Irán majú hru založenú na veľmi dobrej defenzíve. Chceme hrať ofenzívnejšie, kde by sme si vyskúšali rôzne herné varianty. Hráči si musia uvedomiť, že len proti takýmto súperom budú rásť výkonnostne a neskôr môžu presadiť aj v kvalitnejších ligách.

 

Vieme, že oba tímy sú v prvej päťke svetového ranking, ich účasť je pre náš futsal pocta, na druhej strane, je na našej reprezentácii, aby sme ukázali našu silu. Touto cestou chcem pozvať všetkých fanúšikov na Slovak Futsal Week 2018.

 

Peter Kozár, kapitán slovenskej reprezentácie vo futsale: „Po minuloročnom úspešnom Slovak Futsal Week, ani tento rok Slovenský futsal nezaháľal a opäť pripravil vynikajúcu kvalitu našich súperov. Rusko a Irán patria medzi top tímy sveta a som rad, že si môžeme zmerať sily proti takýmto hráčom akými disponujú tieto tímy. Ja osobne sa teším na mužstvo Iránu, kde futsal je národným športom a sú na vysokej hernej úrovni. Rusi postupne prechádzajú generačnou obmenou kádra, kde majú veľmi šikovných hráčov.

Myslím si, že diváci si v týchto troch vzájomných zápasoch prídu na svoje a budú mať radosť z tejto, každoročne kvalitnej akcie. Tiež verím, že sa prostredníctvom takýchto podujatí zvýši záujem o futsal, ako po diváckej stránke, tak aj nárastom nových futsalistov v súťažiach Slovenského futsalu.

 

Tomáš Drahovský, najúspešnejší futsalista posledných rokov: „V prvom rade som veľmi rád, že sa nám podarilo, po roku, opäť usporiadať Slovak Futsal Week, a že opäť prídu na Slovensko špičkové svetové futsalové tímy. Verím, že sa tento turnaj stane tradíciou a na Slovensko budú chodiť aj naďalej špičkové tímy a prilákajú tak viac ľudí k tomto krásnemu športu. Myslím si, že minuloročný turnaj sa vydaril veľmi dobre, aj napriek tomu, že sa jednalo o pilotný turnaj. Možno my hráči, sme čakali väčšiu návštevu, keďže tu prišli svetové tímy ako Španielsko a Taliansko. Aj tak sme však veľmi radi a ďakujeme ľuďom, ktorí nás prišli podporiť a vychutnať si futsal svetovej úrovne. Verím, že si aj tento rok nájdu cestu do haly a budú nás hnať za dobrým výsledkom, podobne ako minulý rok. Určite sme ukázali všetkým, že dokážeme hrať veľmi dobre zápasy a byť vyrovnaným súperom aj svetovým tímom. Taktiež ma veľmi teší, že tento rok prijali pozvanie Rusko a Irán a môžeme si opäť zmerať sily s tímami, ktoré patria do úzkej svetovej špičky. S Ruskom sme mali možnosť hrať v kvalifikácii pred dvoma rokmi, a tak si môžeme overiť kam sme sa za dva roky posunuli. Irán je súper, s ktorým sme doteraz nehrali, ale bude to pre nás skvelá možnosť hrať proti tímu, ktorý má iný herný štýl ako európske tímy a má množstvo výborných hráčov. Nie náhodne vyradili na posledný majstrovstvách sveta top favorita na svetový titul – Brazíliu. Určite si všetci diváci, ktorí prídu do haly, budú svedkami svetového futsalu.

Týmto by som Vás veľmi rad pozval na tieto zápasy a verím, že v športovej hale ich bude čo najviac a prídu nás podporiť na tomto výborne obsadenom turnaji, ktorý nám môžu závidieť v iných futsalových krajinách.

 

O akcii, ale nielen o nej, hovoril v TA3 predseda Slovenského futsalu Dušan Dobšovič:

https://www.ta3.com/clanok/1141939/host-v-studiu-d-dobsovic-o-druhom-rocniku-slovak-futsal-weeku.html

 

Od 2. do 5. decembra 2018, v Bratislave a Trnave, môžu „fajnšmekri“ futsalu vidieť kvalitný futsal v podaní spomínaných tímov a sekundovať im budú slovenskí reprezentanti, ktorí sa pripravujú na kvalifikáciu majstrovstiev sveta. Vidieť vicemajtra sveta, štvrtý tím sveta z posledných majstrovstvách sveta 2016 musí byť zážitok, po ktorom pasie nejeden odborník a fanúšik futsalu.

Program:

3. 12. 2018 o 19.00 h, Mestská športová hala Trnava:

Slovensko – Rusko

 

4. 12. 2018 o 20.30 h, Interhala Pasienky Bratislava:

Rusko – Irán

 

5. 12. 2018 o 20.30 h, Interhala Pasienky Bratislava:

Slovensko – Irán

 

Naši súperi

Irán

 

Iránski futsalisti sú pravidelnými účastníkmi Svetového pohára FIFA Futsal a na posledných MS 2016 vo futsale obsadili tretie miesto, keď vyradili favoritov na titul – Brazíliu. Irán vyhral v roku 2009 prvý Futsal Confederations Cup a tiež dosiahol druhé miesto v Grand Prix de Futsal známy ako Futsal Mini-World Cup.

Trénerom tímu je Mohammad Nazemosharia, kapitánom je Mohamad Taheri, najlepším strelcom s 392 gólmi je Vahid Shamsaei.

V rebríčku Futsalplanet je na 6. mieste.

 

Hlavný tréner: Mohammad Nazemosharia

Asistent trénera: Mohammad Hashemzadeh

Trenér brankára: Amir Farashi Moghari

Fitness tréner: Ghodratollah Bagheri

Vedúci tímu: Abbas Torabian

Tímový lekár: Shahram Kharabian Masouleh

Fyzioterapeut: Mohamad Ebadi

 

Brankári:

Sepehr Mohammadi (29 rokov)

Saeed Momeni (25 rokov),

hráči:

Alireza Rafieepour (25 rokov),

Tohid Lotfi (19 rokov),

Mohammad Shajarin (27 rokov),

Mohammad Reza Sangsefidi (29 rokov),

Abolfazl Hosseini (26 rokov),

Abolghasem Orouji (28 rokov),

Saeed Ahmadabbasi (26 rokov),

Amin Nasrolahzadeh (26 rokov),

Morteza Ezafi (25 rokov),

Moslim Oladghobad (22 rokov)

Mehrdad Ghanbarzadeh (24 rokov),

Mahdi Javid (31 rokov),

Amin Majidipour (25 rokov).

RUSKO

 

Najväčším ruským úspechom je zisk striebornej medaily na majstrovstvách sveta FIFA, ktorú získali v roku 2016. Na MS sa Rusi kvalifikovali šesťkrát, čo je po Španielsku a Taliansku z Európy tretí najvyšší počet.

Rusko je Majstrom Európy 1999, na ME obsadili aj päťkrát druhé miesto, trikrát tretie miesto.

Trénerom tímu je Sergej Skorovič,

najviac štartov: Konstantin Majevskij (73),

najlepší strelec: Konstantin Jeremenko (122 gólov).

V rebríčku Futsalplanet je na 3. mieste.