Skip to content

Social Network Badges

 

 

 

Začiatok zápasu: 2.11.2019 o 20:00

Miesto: Na Rosinkách, Žilina (kapacita: 300)

Najväčším ťahákom a šlágrom šiesteho kola Varta Futsal ligy je derby o Žilinu. Makroteam hostí MŠK aj na obrazovkách televízie ESO. Tabuľkovo sú na tom lepšie hostia. Tí majú na druhom mieste desať bodov. Zatiaľ ešte nespoznali trpkosť prehry. Prebiehajúci ročník otvorili na palubovke tímu MIBA Banská Bystrica remízou 4:4, pričom zverenci Branislava Škorca viedli 4:1. V druhom kole mali „Šošoni“ voľno a odvtedy idú na víťaznej vlne. Levice zdolali 6:3, Nové Zámky 6:1 a pred reprezentačnou prestávkou si schuti zastrieľali proti nováčikovi z Prievidze, bol z toho debakel 16:0, kedy sa štyrmi zásahmi prezentoval Kamil Koleno. Matúš Ševčík má na konte šesť gólov, čiže je najlepším strelcom mužstva. MŠK Žilina zatiaľ nastrieľal 32 presných zásahov a inkasoval osem. Oba ukazovatele sú po Lučenci druhé najlepšie v lige.

Makroteam má po štyroch kolách vyrovnanú bilanciu dvoch výhier a rovnakého počtu prehier. Zverenci Dušana Dobšoviča v prvom kole privítali výsledkom 15:2 medzi elitou Nové Zámky, na palubovke Lučenca však prehrali 2:7 a neuspeli ani v prestrelke pod Urpínom. MIBA Banská Bystrica sa tešila z výhry 5:4. V štvrtom kole mal Makroteam voľno, chuť si napravil pred reprezentačnou prestávkou výhrou 8:2 v Leviciach. Aktuálne teda patrí tomuto žilinskému tímu štvrtá priečka so skóre 29:16. Iba Mimel Lučenec a MŠK Žilina strelili viac gólov. Táto dvojica je jediná, ktorá ich inkasovala menej než Makroteam. Na čísle šestnásť sú však aj Levičania. Paradoxne, tí polovicu z nich dostali práve od Makroteamu. Najlepším strelcom tímu a spoločne s Matúšom Kyjovským druhým najlepším strelcom Varta Futsal ligy, je brazílsky legionár Andre Luiz De Lima Silva, postaral sa o osem gólov.

Vzájomné zápasy v minulej sezóne boli vzácne vyrovnané a gólovo bohaté. Najskôr sa v prvom kole zrodila remíza 4:4, v prvý decembrový deň roku 2018 to zase skončilo 5:5. Favorita v sobotňajšom zápase hľadať ťažko. Istý si však môžeme byť, že uvidíme fantastický futsal. V šiestom kole má voľno MIBA Banská Bystrica, s desiatimi bodmi aktuálne tretí tím tabuľky.

Najlepší strelci pred 6. kolom Varta Futsal ligy

1. Filip Rafanides (MIBA Banská Bystrica) 10

2. Matúš Kyjovský (MIBA Banská Bystrica), Andre Luiz De Lima Silva (ŠK Makroteam Žilina) po 9 gólov

3. Ricardo Camara Sobral Filho (Mime Lučenec) 8 gólov

4. José Wellington Matias Torres (ŠK Makroteam Žilina), Matúš Ševčík (MŠK Žilina), Rafael Durval Da Costa Lira, Johne Melo de Sousa, Matheus Ferreira Ribeiro (všetci Mimel Lučenec) po 6 gólov

5. Kamil Koleno (MŠK Žilina), Jakov Grgič, Attila Fehérvári (obaja Mimel Lučenec) po 5 gólov