Skip to content

Social Network Badges

ŽENY

 

MUŽI

 

Napriek zložitostiam súčasnej doby organizátori najprestížnejšieho halového atletického podujatia na Slovensku pripravujú už 27. ročník na utorok 2. februára. Banskobystrická latka, halový výškarsky míting s hudbou, potvrdzuje v posledných rokoch v tomto segmente podujatí pozíciu číslo jeden na svete.

 

NOVINKY

 

súťaž mužov bude mať najvyšší zlatý štatút World Indoor Tour Gold

súťaž žien bude mať strieborný štatút World Indoor Tour Silver

 

Prvými potvrdenými menami sú medzi mužmi populárny šoumen a halový majster sveta a Európy Gianmarco Tamberi z Talianska (osobný rekord 239 vonku a 238 v hale) a tiež objav halovej sezóny 2020 Brit Tom Gale (233 osobný rekord, v poslednom ročníku tretí).

 

V oboch súťažiach pôjde aj o kvalitnú možnosť plniť olympijské limity 233 resp. 196 cm. Chýbať by nemala slovenská špička na čele s Matúšom Bubeníkom.

 

Situácia ohľadom pandémie nám zväzuje ruky a je možné, že sa bude Banskobystrická latka konať bez divákov. Našťastie máme pre divákov dobrú správu! Pripravujeme televízny prenos na RTVS, takže si budú môcť diváci pozrieť svoj obľúbený míting z pohodlia domova. Novinkou v celosvetovom šírení mena podujatia bude aj možnosť dostať sa na vysielacie kanály (najmä Youtube) Svetovej atletiky (World Athletics).

 

Doteraz na BBL štartovali muži z 39 a ženy z 28 krajín, celkovo sa predstavilo 47 krajín, zo svetadielov chýba iba Oceánia.

 

Limity na OH v Tokiu: 233 – 196